stav vlasti Co nám nese zimní čas

28. ledna 2011 v 13:03 | Petr Šafránek |  Povídání
Co nám nese zimní čas
Milí přátelé,
přeji vám pohodové zimní dny. Budou takové, jak je budete chtít vnímat. Dne přibude, a jestli na vás leží zimní deka, uvědomte si, že za měsíc přijde Jaro, ať paní Zima chce nebo nechce. Doufejme, že i zima v naší politice přejde v jaro.
Od naší vládnoucí politické elity se máme dočkat úspěšného boje s korupcí. No, velmi bych si to přál, ale bude to Sysifovské dílo. Když jen lehce (abych se moc neotrávil) sleduji v mediích všechna ministerstva, co se na nich dosud dělo, tak nevím, nevím. Týká se to všech, myslím ale, že vede ministerstvo obrany. Co zakázka, to zlatý hřeb do naší státní kasy. Stačí uvést namátkou třeba pandury, padáky, Tatry, grippeny atd. Podle některých tam byl dokonce ministr správný chlap na svém místě. Překvapilo mě také, co se dá vymyslet na ministerstvu životního prostředí, to mohlo být umělecké dílo ve využití státních, tedy našich, financí. Ještě že někdy, ale jen někdy platí, že co si kdo nadrobil, tak si také sní. Audit na ministerstvu vnitra bude také zajímavý. Je ovšem jen za rok a půl. Uvidíme. A všude předražené nákupy. Všude! To by byly úspory. Jsem přesvědčený, že i když je tzv. krize, tak peněz by bylo dost. Na školství, zdravotnictví a také na kulturu. Jenže kdo to zaručí ve společnosti, kde vládne zisk nad duchovním bohatstvím a morálkou a slušností? Když se budete chtít naštvat a někomu závidět peníze, třeba doktorům a učitelům, vybavte si hodinové sazby právníků a advokátů a volejte si rychlou. Pamatujte si obranu a pravidlo: Rozčilování je škoda na vlastním zdraví kvůli chování jiných.
Vím, že máte své starosti a problémy. Ty jsou vždycky. Záleží na vás, jak k nim přistoupíte a jak vám pomohou ostatní. Přeji vám pohodu a jen dobré lidi kolem vás. Z hlediska vašeho konání se s vámi podělím o poznatek herce Pavla Kříže. Je v Kanadě terapeutem a pečuje o lidi v posledním stadiu Alzheimerovy choroby. Ti říkají: Zkus vše, dokud je čas, protože pak už to nepůjde.

a jedna předjarní:

Až přijde jaro

Až přijde,
zvonky bledulí odzvoní hranu sněhu.
Trávě narostou nové zelené vlasy,
v nich se budou batolit žluté kuličky housátek.
Po obloze poplynou bílé načechrané mraky.
Slunce pozlatí louky pampeliškami.
Tak přichází jaro na křídlech tažných ptáků.
Nejkrásnější bude, až zazáří v tvých očích.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Kitty Kitty | E-mail | Web | 20. června 2012 v 22:13 | Reagovat

Zatím čas máme, ale jestli nás v budoucnu neraní mrtvice z našich flexibilních "zaměstnanců-politiků", skončíme u Pavla i v Česku řada z nás. Jen se nenechat "nas*at", to by ti vykukové zvítězili :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama